Z książką na walizkach – Zuzanna Orlińska

na_walizkach            W piątek 09.10.15  w bibliotece miejskiej mieliśmy zaszczyt spotkać się z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Zuzanną Orlińską. Jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek, czasopism i podręczników. Autorka Matki Polki (wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego 2011) i Pisklaka. Twórca strony internetowej Kiedy byłam mała, poświęconej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Pani Zuzanna od początku złapała z dziećmi bardzo dobry kontakt, rozpoczęła spotkanie dużą ilością pytań skierowanych do dzieci, by czegoś się o nich dowiedzieć. Autorka zaprezentowała swoje książki, przeczytała kilka fragmentów swojej prozy, opowiadała o tym jak to się stało, że zaczęła pisać i ilustrować książki oraz o swoim synu, który zainspirował ją do napisania Cierpień sięciolatka. Odpowiedziała cierpliwie na wszystkie pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania w zakupionej książce można było otrzymać autograf autorki.

torki.