„Wędrówki w czasie” projekt z Ukrainą 26.09.2022r.

Nasza placówka wzięła udział w projekcie bilateralnym pt. „Wędrówki w czasie”, który realizowany był w Gdańsku w dniach 26-30 września 2022r. Partnerami naszego projektu byli uczniowie i ich opiekunowie z Ukrainy. Celem projektu było odkrywanie wspólnej przeszłości, tradycji i kultury.

Program obfitował w wiele atrakcji. Pierwszego dnia poznawaliśmy się, wspólnie śpiewaliśmy, wymieniliśmy niespodzianki, które własnoręcznie przygotowaliśmy. Podczas pięciu dni działań projektowych poznaliśmy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Gdańsku, odbyliśmy wirtualną przechadzkę po Parku Oliwskim, byliśmy w Gdyni, Sopocie i na zamku w Malborku. Nie zabrakło tez działań sportowych- turniej bocce w ZSS nr 2 na Przymorzu Małym, gdzie zostaliśmy cudownie ugoszczeni. Zawiązaliśmy znajomości, przyjaźnie, wspólnie gotowaliśmy, uczyliśmy się tańców oraz kultury naszych krajów. To było wspaniałe doświadczenie!

Pamiątkowy album wykonany wspólnie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi.

Wspólne działania projektowe.

,,Wspólne dzieje, wspólne sprawy” projekt z Litwą 3.10.2022r.

Kolejna przygoda za nami. Zakończyliśmy projekt bilateralny ,,Wspólne dzieje, wspólne sprawy” z Litwą. Działania projektowe odbywały się w dniach 3-7.10.22, tym razem w Zakopanem. Celem projektu było wspólne poznawanie kultury obu krajów, ich historia, obyczaje, tradycje. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza, spacerowaliśmy po Krupówkach, wjechaliśmy koleją linową na Gubałówkę, zaliczyliśmy Antałówkę – punkt widokowy na Tatry, romantyczny Kraków. Ostatniego dnia mięliśmy zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, słodkości w cukierni, regionalne potrawy i uroczyste zakończenie działań projektowych wraz z pożegnaniem naszych przyjaciół z Litwy.  Wspaniała integracja, nauka tolerancji, samodzielności, wytrwałości, komunikacji. Warsztaty teatralne, literackie i plastyczne! Działo się! Było super!