BAL KARNAWAŁOWY Z DOWCIPNYM MIKOŁAJEM

47Jak tradycja mówi, karnawał to czas wspólnych zabaw i tańców, a zatem w karnawale czas na bale. W naszym ośrodku 31 stycznia 2013 roku już po raz kolejny odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Już z samego rana dało się wyczuć wyjątkową atmosferę, wychowankowie bowiem w napięciu oczekiwali na sygnał do rozpoczęcia zabawy. Nasze dzieci czekały na ten dzień z ogromną niecierpliwością, bo dla nich to ogromna frajda tańczyć, skakać do woli i wspaniale się bawić. Sala zabaw dla najstarszych wychowanków zamieniła się w kolorową krainę, natomiast sala maluchów w śnieżną krainę. Starsza latorośl przebrana była w różnorodne kolorowe postacie min.księżniczki, kowboje, klaun, super bohaterowie z bajek. Biel przeważała w strojach najmłodszych był bałwanek, aniołek, śnieżynka itp.Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach, w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne min. „pociąg” „karuzela” „pingwinki” itp. Zabawa była naprawdę udana!!! Na każdego zmęczonego uczestnika balu czekał stół ze smakołykami i napojami. Wszyscy świetnie się bawili i na żadnej twarzy nie dało się zauważyć zmęczenia. Rewelacyjną niespodzianką, jak co roku była wizyta dowcipnego św. Mikołaja. Dzieci bardzo się ucieszyły z tego spotkania, chętnie wskakiwały mu na kolana oraz zapraszały do wspólnej zabawy. Mikołaj przytulił każdego milusińskiego, wręczył słodkie upominki, a przede wszystkim każdemu dziecku zostawił uśmiech na twarzy. Po wręczeniu wszystkich prezentów Św. Mikołaj udał się w dalszą podróż, zaznaczył pociągiem, bo za oknem śniegu nie było widać. Pozostawił dzieciom obietnicę spotkania za rok :))