12 GRUDNIA 2012r. – JUBILEUSZ 15-LECIA ISTNIENIA NASZEGO OŚRODKA

15latMija 15 lat, kiedy po raz pierwszy rodzice dzieci z autyzmem zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym oraz Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się w Malborku przyprowadzili swoje pociechy do SOR-W dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Ośrodek został powołany z inicjatywy rodziców i od tego czasu, już przez 15 lat pomagamy dzieciom z autyzmem, dzieciom z podejrzeniem zaburzeń autystycznych lub zaburzeń rozwoju psychoruchowego.

15 lat- to dobra okazja do podziękowań: dzieciom, że uśmiechają się na nasz widok,  rodzicom za zaufanie oraz osobom, które z nami przez ten cały czas były, pomagały nam, były dla nas „Dobrym Aniołem”, bez których wiele rzeczy byłoby niemożliwych.

Z okazji jubileuszu dnia 12 grudnia 2012r., w sali kinowej Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, odbyła się uroczysta gala, którą zapoczątkował występ Zespołu Teatralnego „Płomyki” , w skład którego wchodzą wychowankowie ośrodka. Występ w bożonarodzeniowym nastroju dostarczył wiele emocji, a zgromadzeni goście mogli naocznie zobaczyć efekty naszej pracy. Nie zabrakło również wzruszeń podczas oglądania filmu z życia ośrodka, podziękowań oraz wspólnego zdmuchnięcia świeczek na torcie. Goście mogli posłuchać, a także wspólnie z dziećmi zaśpiewać hymn ośrodka, który został skomponowany specjalnie na tę okazję.

Wśród wspólnego śpiewu, wzruszeń, podsumowań i podziękowań szybko minął czas, który wyznaczył nam dalszą drogę na kolejne owocne lata.